• Picadeli –
    Sallad på ditt sätt!

  • Deli - delikat koncept
    med enkel hantering

  • Matglädje som stärker affärerna.

  • Kvalitet från jord till bord.

  • Vi tar hand om våra odlare.
    Och de om oss.

Koncernkontor

Koncernkontor

 

Greenfood AB

David von Laskowski, koncernchef & vd
david.von.laskowski@greenfood.se
Vxl: + 46 42-490 11 00
www.greenfood.se
SP GreenFood AB
Knut Påls väg 9
SE-256 69 Helsingborg
SVERIGE

 

Ewerman AB

Johan Bengtsson, vd
johan.bengtsson@ewerman.se
Vxl: + 46 42-490 11 00
www.ewerman.se
Ewerman AB
Knut Påls väg 9
SE- 256 69 Helsingborg
SVERIGE

 

Allfrukt i Stockholm AB

Urban Kropp, vd
urban.kropp@tradgardshallen.nu
Vxl: + 46 8-501 00 720
www.allfrukt.se
Allfrukt i Stockholm AB
Partihandlarvägen 50
SE-120 44 Årsta
SVERIGE

 

Växjö Partiaffär AB

Magnus Göransson, vd
magnus@vaxjopartiaffar.se
Vxl: + 46 470-76 59 90
www.vaxjopartiaffar.se
Växjö Partiaffär AB
Arabygatan 53
SE-352 56 Växjö
SVERIGE

 

Örebro Trädgårdshall AB

Urban Kropp, vd
urban.kropp@tradgardshallen.nu
Vxl: + 46 19-27 32 00
www.tradgardshallen.nu
Örebro Trädgårdshall AB
Skvadronvägen 3
SE-702 27 Örebro
SVERIGE

 

Satotukku Oy

Tomi Hakkarainen, vd
tomi.hakkarainen@satotukku.fi
Vxl: +358 9 251 59100
www.satotukku.fi
Satotukku Oy
Tuupakantie 32,
FI-01740 Vantaa
FINLAND

 

Greenfood Iberica

Jussi Alitalo, vd
jussi@stciberica.es
Vxl: +34 972 66 72 16
www.stciberica.es
STC Iberica
C/ Pere Coll Rigau 2
17256 Pals (Girona)
ES-Catalonia
SPANIEN

 

Salico AB

Björn Johansson, affärsområdeschef
bjorn.johansson@greenfood.se
Vxl: + 46 42-37 04 40
www.salico.se
Salico AB
Knut Påls väg 7
SE-256 69 Helsingborg
SVERIGE

 

Salico Oy

Jari Laaksonen, vd
jari.laaksonen@salico.fi
Vxl: +358 15 321 450
www.salico.fi
Salico Oy
Puutarhatie 26
FI-51900 Juva
FINLAND

 

Mixum AB

Magnus Franzén, vd
magnus@mixum.se
Vxl: + 46 141-22 32 30 
www.brodernafranzen.se
Mixum AB
Turbinvägen 18 
SE-591 61 Motala
SVERIGE

 

Picadeli AB

Ragnar Landin, vd
ragnar.landin@picadeli.se
Vxl +46 (0)31 88 64 88
www.picadeli.se
Picadeli AB
​Rullagergatan 6, vån 5
SE-415 26 Göteborg
SVERIGE

 

Picadeli OY

Nina Westerberg, vd
nina.westerberg@edensalaattibaari.fi
www.picadeli.se/fi/
Picadeli Oy
Tuupakantie 32
FI-01740 VANTAA
FINLAND

 

Daily Greens Salladsbar AB

Håkan Brandt, Managing Director
hakan.brandt@dailygreens.se
Vxl: + 46 20 140 10 30
+46 (0)72 158 38 33
www.dailygreens.se
Eden Salladsbar
Knut Påls väg 9
SE- 256 69 Helsingborg
SVERIGE