• Picadeli –
    Sallad på ditt sätt!

  • Deli - delikat koncept
    med enkel hantering

  • Matglädje som stärker affärerna.

  • Kvalitet från jord till bord.

  • Vi tar hand om våra odlare.
    Och de om oss.

Kontakt

Kontakt

David von Laskowski
Group CEO
Vxl + 46 (0)42 490 11 00
david.von.laskowski@greenfood.se

Mattias Engberg
Group CFO
Vxl + 46 (0)42 490 11 00
mattias.engberg@greenfood.se

 

 

Ragnar Landin
Affärsområdeschef Picadeli
Vxl + 46 (0)31 886 488
ragnar.landin@picadeli.se

Björn Johansson
Affärsområdeschef Fresh Cut
Vxl +46 (0)42 37 04 40
bjorn.johansson@greenfood.se

Johan Bengtsson
Affärsområdeschef Sourcing Sverige
Vxl + 46 (0)42 490 11 00
johan.bengtsson@ewerman.se

Tomi Hakkarainen
Affärsområdeschef Sourcing Finland
Vxl + 358 9 251 59100
tomi.hakkarainen@satotukku.fi

Linda Hugosson
Ekonomichef/Financial Manager
Vxl + 46 (0)42 490 11 00
linda.hugosson@greenfood.se

Johan Wohlin
Controller
Vxl + 46 (0)42 490 11 00
johan.wohlin@greenfood.se

Amanda Olofsson-Chrona
Projektledare/Project manager
Vxl + 46 (0)42 490 11 00
amanda.chrona@greenfood.se

Britt Hansson
Löneansvarig
Vxl + 46 (0)42 490 11 00
britt.hansson@greenfood.se

Patrick Löfvenmark
IT samordnare /IT coordinator
Vxl + 46 (0)42 490 11 00
patrick.lofvenmark@greenfood.se